Prodejna jízdních kol v Praze

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz 602 35 53 35 Parkování zdarma pro naše zákazníky

 

Naše prodejny

 

Profesionální servis

 

Servis lyží, snowboardů a běžek obsáhlé servisní balíčky, broušení, voskování, seřízení a další služby

Ukázky servisu jízdních kol a elektrokol

Ukázky servisu lyží

ČLÁNKY

Sport Arsenal - zadní nosič pro kotoučové brzdy 291

BIKEPRODEJNA.cz 2017-11-13 12:45:45

Sport Arsenal - nosiče na kotoučeKdyž jsme si v minulosti chtěli pořídit zadní nosič na kolo, jediným kritériem byla jeho pevnost a pak přítomnost závitů na rámu pro jeho montáž. Dnes už je díky třem průměrům kol a také diskovým brzdám všechno o trochu komplikovanější, ale na druhou stranu i nabídka je pestřejší. Příkladem je třeba Sport Arsenal - zadní nosič 291.

Domácí výrobce turistického vybavení, značka Sport Arsenal má v nabídce již řadu let mnoho základních i profesionálních turistických nosičů na zadní či přední vidlici. Letošní novinkou je ovšem model Sport Arsenal - zadní nosič 291, což je zadní turistický nosič s hliníkovou konstrukcí, určený pro devětadvacítkové rámy s kotoučovou brzdou.Hliníkové trubky jsou svařované a nosič na kolo nemá možnost výškové regulace stojek. Hlavní odlišnost od klasiky je ve dvojici hliníkových bloků, skrz které se upevňují stojny k patkám rámu. Díky těmto blokům jsou totiž stojny dostatečně daleko od třmenu zadní brzdy, takže není nutné nic podkládat, ohýbat a různě upravovat. My jsme Sport Arsenal - zadní nosič 291 o hmotnosti 790g kousek nasadili na 29“ hardtail Merida, jenž má na patkách i sedlových vzpěrách závity pro montáž.

Ta vyžaduje použití delších imbusových šroubů, aby skrz navařené adaptéry dosáhly až do závitu v patce. Horní úchyty jsou pak posuvné v předozadním směru, sklopné a případně je lze přetočit, aby lépe pasovaly do závitů na sedlových vzpěrách. Držáky se pak zajistí imbusem k horní hliníkové desce a nosné tyčky se po nastavení sklonu nosiče zajistí plochou 10mm maticí. Nosič disponuje i zadním držákem na blikačku či odrazku, ale hlavní je jeho prostorová konstrukce s extra výztuhou pro vnitřní stranu brašen na kolo. Sport Arsenal - zadní nosič 291 má větší průměr trubek a rozestup stojek zaručil slušnou boční tuhost, přičemž zadní nosič na kolo je určen maximálně pro 25 kg nákladu a Sport Arsenal jej doporučuje i pro několikatýdenní cesty se střední zátěží. Do extrému to nebude, tam samozřejmě patří ocelové nosiče s pájenou konstrukcí.U zadního nosiče na kolo jsme ocenili především jeho bezproblémovou montáž, která je dnes u řady kol s kotoučovkami trochu problémem. Navařené adaptéry by sice mohly mít kruhový profil, protože jejich větší průřez přišel do těsného kontaktu s maticí rychloupínáku, ale to už si lze částečně upravit a nebude to platit pro každý rám. Záleží totiž na pozici závitů. Za danou cenu je to ale velice funkční řešení pro diskovou devětadvacítku, kterou hmotnostně nějak výrazně nezatíží.

Sport Arsenal - zadní nosič 291

Zpět

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
info@bikeprodejna.cz 725 05 44 05 Parkování zdarma pro naše zákazníky