Prodejna jízdních kol v Praze

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz 602 35 53 35 Parkování zdarma pro naše zákazníky

 

Naše prodejny

 

Profesionální servis

 

Servis lyží, snowboardů a běžek obsáhlé servisní balíčky, broušení, voskování, seřízení a další služby

Ukázky servisu jízdních kol a elektrokol

Ukázky servisu lyží

ČLÁNKY

Čistič na karbon Dirtwash 250 ml s rozprašovačem

BIKEPRODEJNA.cz 2017-11-13 13:08:36

Čistič na karbon Dirtwash 250 ml s rozprašovačem


Patříte-li k těm cyklistům, kteří svoje kolo pečlivě čistí po každé vyjížďce, na převody používají silnější odmašťovač na kolo, na rám slabší a vše pak pečlivě ošetří ještě leštěnkou, pak jste v případě vlastnictví karbonového rámu či komponentů nemohli dosud provádět očistu plnohodnotně. Tedy ne, pokud jste nepoužívali na karbon speciální, k tomu určený, čisticí prostředek na karbonové rámy.

Je to trochu nadsázka, netřeba hned šílet a připadat si vůči svému kolu jako tyran, ale současná chemie prostě umí vykouzlit speciální čističe opravdu na všechny povrchy. Anglická firma Weldtite je v tomto oboru specialistou s více jak sedmdesátiletou tradicí, takže nepřekvapí, že pod značkou Dirtwash nabízejí i speciální čistič na karbon. Jde o prostředek v 250ml balení s mechanickým rozprašovačem, který má za úkol jednak očistit ošetřený povrch, ale zároveň jej pak i chránit proti UV záření a dalším škodlivým vlivům. Takže jsme tenhle čistič na karbon vyzkoušeli jak na karbonovém sedle s lakovaným povrchem, tak i na matném laku rámu.

Aplikace je jednoduchá, stačí odjistit páčkou hlavici a nastříkat bílou tekutinu na povrch, kde ji rozetřeme hadříkem po celé ploše. Po chvilce pak stačí setřít nečistoty a vše rozleštit čistým hadříkem, aby se vytvořil ochranný film. To je všechno, ale dodejme jen, že prostředek není odmašťovačem, takže třeba mastné fleky od šmíru na světlé ploše byly po čištění lehce patrné. Na druhou stranu po rozleštění nezanechal prostředek ani na matném laku nechtěné šmouhy, takže plocha byla krásně ošetřená. Test vodou pak ukázal její snadné stékání a ochraně proti UV záření nelze než věřit, to prostě schopni zjistit nejsme. Pokud tedy máte karbonový rám, nejlépe v matném provedení, případně už s hodně opotřebovanou vrstvou laku, tak tenhle čisticí prostředek na karbonové rámy by mu mohl částečně navrátit ztracený lesk a ještě jej chránit.

Čistič na karbon Dirtwash 250 ml s rozprašovačem

Zpět

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
info@bikeprodejna.cz 725 05 44 05 Parkování zdarma pro naše zákazníky