Prodejna jízdních kol v Praze

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz 602 35 53 35 Parkování zdarma pro naše zákazníky

 

Naše prodejny

 

Profesionální servis

Ukázky servisu jízdních kol a elektrokol

 

Servis lyží, snowboardů a běžek obsáhlé servisní balíčky, broušení, voskování, seřízení a další služby

Ukázky servisu lyží

NABÍDKA KOL

PŘÍSLUŠENSTVÍ

ČLÁNKY

Shimano 2010 pokračování

BIKEPRODEJNA.cz 2009-05-04 17:24:54
Shimano 2010 novinky díl druhý
       
Kromě nové sady Shimano Deore představilo Shimano počátkem tohoto týdne ještě několik dalších novinek se kterými vás nyní seznámíme ...
                                    
         

V pondělí jsme vám představili největší novinku od Shimano na příští rok, základní bike  sadu Deore. Dnes si něco řekneme o ostatních novinkách Shimano,  které byly v pondělí představeny také. Pravda, nejde o žádné vysloveně bombovní  záležitosti, nicméně pár zajímavých vylepšení napříč nabídkou za zmínku určitě  stojí.

Začneme mnohými neoblíbenou 15mm osou E-Thru. Ta se začíná objevovat na stále  více kolech a Shimano také nechce zůstat pozadu. Po sadách Shimano XTR a Shimano XT se nová  nába s touto specifikací poprvé objevuje také v nabídce bikového Shimano SLX. Proč  do této technologie jít ? Protože ušetříte hmotnost a zvýšíte pevnost spoje  náby s vidlicí. Důvodů proč do této technologie nejít je ovšem také mnoho a  ta hlavní je stále malá kompatibilita a dostatečná dostupnost vidlic a nábojů,  resp. zapletených kolNastupující trend 29" kol taktéž Shimano sleduje a pro lepší funkci těchto  kol zkonstruovalo také několik specifických komponent. Jedná se jednak o novou  devítirychlostní MTB kazetu CS-HG61 s upraveným rozsahem zubů 12-36. Ale pozor  nemůžete ji nasadit na jakoukoliv nábu a nebude vám chodit s jakoukoliv přehazovačkou.  Takto obrovský rozsah zvládnou pojmout pouze nové RD Shadow přehazovačky v  sadách od Shimano XTR počínaje a Shimano Deore konče. Kvůli větší páce (díky většímu pastorku)  je kazeta kompatibilní pouze s novými nábami FH-529 a FH-629. Ty mají speciálně  upravený ořech tak aby vydržel větší tlaky pocházející od velkých pastorků.


Novinkou jsou v nabídce Shimano také dvoudílné modifikované kotouče nejvyšší  sedmičkové řady, které jsou nově uzpůsobené pro montáž na standartní šestiděrové  náboje. K dispozici budou ve všech třech velikostech, to jest 160/180/203mm.Ani bílý trend nemohl nechat Shimanno chladným. Zejména pro montáže do výroby,  zřejmě producenti poptávali bílou modifikaci kotoučových brzd a Shimano jejich  prosby vyslyšelo. Nově se tedy budete moci setkávat na kolech s bílými kotoučovkami  dvou modelů. Levnější Shimano M486 zajistí diskovými brzdami základní segment, dražší  Shimano M575 pak nižší střední třídu biků na úrovni malinko pod novým Shimano Deore.A nižší střední třídu ještě neopustíme. S novým Shimano Deore totiž přichází Shimano  i s dvěma páry zapletených kol v levném segmentu. Těmi jsou jednak bezdušový  set Shimano MT65 a jednak základní model Shimano MT15. Oba sety se vyznačují tím, že jsou určeny  výhradně pro kotoučové brzdy a zapleteny 28 plochými dráty. Výrobce pak uvádí,  že v této konfiguraci dosáhl hmotnosti 2Kg za celý komplet. Cenová relace by  měla být obdobná stávajícímu modelu Shimano M505.Na závěr ještě jedna stručná zmínka o novinkách v kdysi bikové sadě Shimano  LX. Ta se ocitla již mezi trekkingáři a podle toho vypadají i její inovované  produkty. Mezi nimi jsou nejzásadnější novinkou nové kotoučové brzdy Shimano T665.  Jejich hlavní předností oproti MTB modelům je sametovější dávkování brzdné  síly pomocí trojprsté brzdové páky.


Tak a to je všechno. Bikové vody letos Shimano nijak dramaticky nerozvířilo.  Možná čeká jestli se vyplatí Sram sázka na 10ti rychlostní MTB bikovou sadu  ? Jisté je, že šibalská odpověď na otázku co bude nového příště, "to se  nechte překvapit" dává jasně najevo, že Shimano určitě zase něco nového  chystá. Vždyť stávajícímu Shimano XTR jsou již tři roky a to znamená, že jeho životní  cyklus bude pomalu končit. O silničních novinkách si povíme zanedlouho, tam  se děly, resp. budou dít zajímavé věci.

        Zdroj: mtbs.cz


 
Zpět

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz 602 35 53 35 Parkování zdarma pro naše zákazníky

Prodejna Cyklo servis Ski servis Obchodní podmínky Kontakt vytvořilo intencio s.r.o. © 2018 BikeProdejna.cz