Prodejna jízdních kol v Praze

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz 602 35 53 35 Parkování zdarma pro naše zákazníky

 

Naše prodejny

 

Profesionální servis

Ukázky servisu jízdních kol a elektrokol

 

Servis lyží, snowboardů a běžek obsáhlé servisní balíčky, broušení, voskování, seřízení a další služby

Ukázky servisu lyží

NABÍDKA KOL

PŘÍSLUŠENSTVÍ

ČLÁNKY

Po čem ženy touží...

BIKEPRODEJNA.cz 2016-12-09 10:42:31

PO ČEM ŽENY TOUŽÍ...

Ženy nepotřebují v cyklistickém sedle trhat rekordy. Možná netouží po superkole nabitém nejvyspělejšími technologickými novinkami, ale chtějí se spíš jen pohodlně dopravit do zaměstnání, nebýt přitom schvácené a zablácené od hlavy k patě. Řeč je o ženách. Dámské kolo pod vánočním stromkem jistě i letos najdou mnohé, ty, které chtějí žít zdravěji, i ty, které jezdí prakticky jen o dovolené. Jak ale vybrat dámské kolo? Možná máte doma Armstronga v sukni, ale pokud ne – ruku na srdce, věděli byste, po čem ženy touží, když se jedná o nový bicykl?

Klíčem k úspěchu je správný typ kola v dámském střihu

Milovnici výletů do lesa asi moc nenadchnete, pořídíte-li jí růžové elektrokolo. Stejně tak dámu, která se chce na novém bicyklu prohánět po dlažbě městských ulic, možná příliš nepotěšíte kolem horským. Pokud netrváte na očekávaném „…ááááách!“ pod stromečkem, vezměte svoji milou raději do prodejny a nechte ji vést, sama vám řekne, co se jí líbí a jak by si kolo představovala. Pak si jej může taky vyzkoušet a je možné, že společně dojdete k překvapivým závěrům. Nechcete-li, aby o nákupu kola věděla, pak se alespoň snažte zjistit co nejvíce informací dopředu, například kam bude na kole jezdit, k čemu všemu bude kolo využívat, jaká jízdní kola se jí stylově líbí, jaké barvy atd.

Aby vaší drahé polovičce bylo jízdní kolo pohodlné a dobře se jí na něm jezdilo, je nutné, aby jí, podobně jako oblečení, „dobře padlo“. Na čem však závisí, zda bude kolo pohodlné? Je třeba vybrat správnou velikost, s tou vám pomůže prodejce, a také správný druh rámu a konstrukce, vždy v dámské variantě. Dámská kola se vyznačují jiným tvarem rámu, ale i sedla a jiným druhem vybavení či množstvím zakomponovaných doplňků. K tomu, abyste vybrali dobře, potřebujete znát účel kola, tedy, k čemu bude využíváno.

Do práce, na výlet nebo shazovat přebytečná kila? Ty nejlepší typy kol pro vaše něžnější já

Na jízdy do práce a po městě se nejlépe hodí dámské městské kolo, které je uzpůsobeno především k jízdám po zpevněném povrchu. Bývá osazeno blatníky, zvonkem a nosičem. Na městském kole se dá pohodlně jet i na menší rodinný výlet po cyklostezce. Dámské varianty těchto bicyklů myslí na estetiku i pohodlí nasedání, obvykle nabízejí různorodé tvary rámů v celé škále barevného provedení.

Je-li vaše druhé já přeci jen trochu více sportovně zaměřeno a neváhá podnikat na jízdním kole výlety do přírody, třeba i po náročnějším povrchu, pak je na místě vybrat dámská krosová kola. To se nejlépe hodí pro rekreační cykloturistiku a díky přednímu odpružení poskytuje pohodlí i na nezpevněných, například lesních či polních cestách. Pohodlí je u dámského krosového kola důležitou předností i co se týče námahy – dá se na něm totiž dosáhnout rychlejší jízdy při menší frekvenci šlapání, podobně jako na kole horském. Oproti němu je však univerzálnější.

Pokud jsme se dotkli hledání co největšího pohodlí a co nejmenší námahy, pak jednoznačným vítězem soutěže v těchto disciplínách se stává elektrokolo. Stejně jako kolo klasické jej seženete v rozličných typech, od dámské krosová elektrokola, městská elektrokola, 27,5" dámská elektrokola až po nejsportovnější 29" elektrokola. Zajímavé se může jevit jak pro cesty do práce, po kterých se vaše žena nebude muset celá převlékat, tak pro výlety, kde pomůže přidat síly pro zdolání převýšení i vzdáleností, které by jinak byly nad její síly. I zde výrobci myslí na to, že se elektrokolo musí ženám také líbit a poskytuje jim na výběr co do tvaru, vybavení i barev.

Máte naopak doma dračici, které se nebojí žádné výzvy? Kopce, terén a adrenalin jsou její vášní? V tomto případě se podívejte na 29" dámská horská kola a nebo na 27,5" dámská horská kola.

Detaily tvoří styl. Nezapomeňte na nezbytné doplňky i drobnosti pro radost

Jistě to znáte sami. Jízda na kole se pro mnohé ženy stává stylem. K tomu potřebují řadu nejrůznějších doplňků, od těch bezpečnostních, důležitých až po zdánlivé drobnosti. Udělejte proto svojí kopretince radost a prokažte, že jste na to mysleli! Darujte například dárkový poukaz na jízdní kolo a cyklodoplňky, jako jsou, světela, stylové přilby, blatníkz, nosiče a košíků nebo například reflexních prvky.
Zpět

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz 602 35 53 35 Parkování zdarma pro naše zákazníky

Prodejna Cyklo servis Ski servis Obchodní podmínky Kontakt vytvořilo intencio s.r.o. © 2018 BikeProdejna.cz