Servis lyží, snowboardů a běžek obsáhlé servisní balíčky, broušení, voskování, seřízení a další služby

 

Naše prodejna

 

Profesionální servis

NABÍDKA KOL

PŘÍSLUŠENSTVÍ

ČLÁNKY

LEADER FOX PARADOX

BIKEPRODEJNA.cz 2013-03-05 15:41:03

Leader Fox Paradox

Krosový top model této domácí značky Leader Fox získal pro letošek nový rám, který dvojitým prohnutím horní trubky kopíruje design některých loňských biků, jenž je letos hlavním poznávacím znakem celé kolekce.


Leader Fox Paradox


Tuhý a hravý

Duralový rám Leader Fox Paradox nese hned čtvero výrazných prohnutí, a to u spodní trubky za hlavou a před středovým pouzdrem a u horní trubky rovněž za hlavou a pak ve dvou třetinách její délky. Robustně vyhlížejícímu přednímu trojúhelníku zdatně sekundují esovitě prohnuté sedlové vzpěry a řetězové vzpěry se zploštěním ve střední partii. Celková pevnost rámu je ještě podtržena použitím sedlové trubky s vnitřním průměrem 31,6 mm, takže nic nenaznačuje, že by měl mít rám tendence k jakékoliv boční flexi.


Leader Fox Paradox


To se nám potvrdilo už při prvních metrech v sedle, kdy Leader Fox Paradox nabídl slušnou akceleraci a minimální poddajnost rámu při záběru ze sedla. Tuhý rám tedy nijak neokrádá jezdce o energii a je perfektně ovladatelný bez jakéhokoliv odporu. Komfortní posed na testované devatenáctce byl ideální pro jezdce s výškou maximálně 185 cm. Geometrie usadila jezdce poměrně vzadu a přes pocitově kratší horní trubku bylo vše vyrovnané díky delšímu představci, takže ruce jsou přirozeně natažené a příjemně vysoko. Na první pohled nám přišel úhel přední vidlice trochu strmější, podobně jako u devětadvacítkových biků. Projevilo se to okamžitě za jízdy maximální ochotou ke změně směru, kdy kolo i přes svůj krosový původ točí hbitě jako bike a doslova na pětníku. I přes takovouto živost jsme ale neměli problémy s neposlušností, kolo se nechá velice lehce navést, kam jezdec potřebuje, a zbytečně jej neobtěžuje přehnanou jankovitostí. Na rovině, tedy i na klikatých pěšinách, je radost jet svižně a do kopce se díky tuhému rámu nechá rovněž stoupat v docela ostrém tempu.


Leader Fox Paradox


Ve výjezdech jsme ale uvítali, že Leader Paradox má možnost zamčení vzduchové vidlice, jejíž komfortní projev a pocitově hlubší zdvih nás svým pohupováním při jízdě ze sedla lehce znevýhodňovaly. V terénu je to ale naopak ku prospěchu, a projev vidlice spolu s hravostí kola nás dost často lákal k jízdě místy, kde běžně jezdíme na biku. Jediným limitem v lehčím terénu budou ale pláště se silničním dezénem, které sice na tvrdém povrchu perfektně jedou, ale nabídnou slabší adhezi v terénu a také nepatrně menší tlumicí schopnosti. Určením na silnici a lehké polní cesty jsou dobrou volbou pro rychlou jízdu. V zadní stavbě i přední vidlici je ovšem dost místa pro mnohem širší kousky, takže kdo by zatoužil jezdit na kole více v terénu, pro který má kolo jednoznačně dobré předpoklady, může přezouvat a udělat si tak univerzálnější kros. Dostat totiž tohle kolo do vzduchu není žádný problém, takže jen horší terén, vzhledem ke zdvihu vidlice či konstrukci, může představovat omezení a rovněž ostřejší úhel vidlice nesvědčí příliš prudkým pasážím. Na druhou stranu, vzhledem ke krosovému rodokmenu, je kolo opravdu nadstandardně univerzální pro oba tábory. Tuhost rámu se ale trochu podepsala na komfortu zadní stavby, kdy silnější sedlovka nechá jezdci občas pocítit tvrdost terénu. Pohodlné sedlo sice dokáže leccos vyžehlit, ale pro sportovnější nasazení bychom jej asi vyměnili za štíhlejší model, tenhle má zbytečně široké a ostřeji řezané boky, a hodil by se spíše na kola pro méně sportovní využití.


Leader Fox Paradox


Paradoxní univerzál

Vzhledem k diskovým brzdám, osazení sadou Deore a poměrně bytelným ráfkům lze tvrdit, že Leader Fox Paradox je bikem v přestrojení za turistického společníka na silnice a polňačky. Osazení fungovalo spolehlivě a živý dojem z jízdy určitě nabídne možnost hravého svezení jak vyloženým turistům, tak těm, kdo si chtějí rychleji projet i nějaký ten lesní úsek.


Plusy: hravost, tuhost, ovládání


Minusy: tvar sedla
zdroj: cykl.cz


Zpět
JÍZDNÍ KOLA KOMPONENTY a DÍLY PŘÍSLUŠENSTVÍ SERVIS a ÚDRŽBA BMX KOMPONENTY GOPRO OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ

INFORMACE
-->

Prodejna Karlín

BIKEPRODEJNA.cz
Šaldova 16/419
186 00 Praha 8 – Karlín
karlin@bikeprodejna.cz

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz

Prodejna Cyklo servic Ski servis Obchodní podmínky Kontakt vytvořilo intencio s.r.o. © 2018 BikeProdejna.cz