Prodejna jízdních kol v Praze

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz 602 35 53 35 Parkování zdarma pro naše zákazníky

 

Naše prodejny

 

Profesionální servis

Ukázky servisu jízdních kol a elektrokol

 

Servis lyží, snowboardů a běžek obsáhlé servisní balíčky, broušení, voskování, seřízení a další služby

Ukázky servisu lyží

NABÍDKA KOL

PŘÍSLUŠENSTVÍ

ČLÁNKY

Shimano Deore 2010

BIKEPRODEJNA.cz 2009-05-04 15:42:54
Shimano Deore 2010       
Shimano dnes oficiálně představilo nově přepracovanou základní bikovou sadu Deore ...
                                

V době ekonomicke krize, kdy se obecně omezují prodeje drahých věcí a lidé  se snaží šetřit, přichází Shimano  s novinkou v oblasti nejprodávanějšíhosegmentu a to s inovovanou sadou Deore.

Jak by se dalo očekávat, od svých dražších sourozenců se sem posouvají některé  technologie, které zdomácněly nejprve u Shimano XTR a posléze  také u  Shimano XT. Facelift sady proběhl poměrně důkladný. Sada Shimano Deore 2010 je prakticky  celá zcela nová.
 

Hlavní  změnou prošly řadící páčky. Ty zůstávají pochopitelně devítirychlostní, ovšem  co se ergonomie týká, tam se opravdu v Japonsku hodně zapracovalo na pojmu  "user friendly". Novinkou je možnost řadit palcem jak na menší, tak větší pastorek,  což Shimano nazývá jako "2-Way Release". Řadící páčky se zvětšily a zvětšil se  i displej ukazující zařazený převod. Ten se navíc také natočil směrem k jezdci,  takže by měl být nyní lépe viditelný. Jinak obecně platí, že je nový design  páček více o hranách.

Brzdové páky jsou v nabídce stále jak pro diskové brzdy, kotoučové brzdy tak pro V brzdy. Nový design  hydraulických pák vychází z nastoleného stylu Shimano XT. Brydové páky mají jednoduché nastavování  vzdálenosti páky od řídítka v obrovském rozsahu a milou skutečností je fakt,  že mají otevíratelnou objímku na řídítka, takže při jejich montáži a demontáži,  nemusíte sundavat gripy.
 

I brzdové  třmeny mají nový design, ale především vedení odvzdušňovacích kanálků prošlo výraznou rekonstrukcí.  To by mělo zvýšit především komfort při jejich odvzdušňování. Jejich konstrukce  je pak kompatibilní i se staršími pákami vyšších sad Shimano SLX / Shimano XT / Shimano XTR

Kované kliky se budou dodávat ve dvou barevných provedeních, a to ve stříbrné  a nové černé, která se nám velmi líbí svou neokoukaností. Převodníky 22,32,44  , nebo 26,36,48 pro trekking mají zajímavou barvu, popsali bychom ji jako  černý titan. Největší z převodníků je duralový, zbylé dva pak ocelové. Shimano Deore  kliky jsou nově také dvojdílné konstrukce s dutou osou a ložisky vně rámu a  jejich hmotnost je jen lehce nad jeden Kg.
Nová od základu je pochopitelně i přehazovačka. Ta dostala  jak  tvary, tak technoligii Double servo pantograph, kterou byly loni vybaveny   vyšší bikové řady Shimano.

Za zmínku ještě stojí separace několika komponentů řady Shimano Deore pro cílovou  skupinu trekkingářů. Jde jednak o kliky s jinými počty zubů a možností nasazení  ochranných krytů,  jednak o brzdové páky pro V brzdy, určené pro komfortnějšíbrždění více prsty.

A konečně také o nové Deore přehazovačky určené speciálně pro tato kola.

Obecně lze očekávat, že sada Deore oproti té současné mírně podraží.  Vinu na tom má především výrazně vyšší kurz japonského jenu, který meziročně  poskočil o neuvěřitelných více než 60%. Zdražení sice nebude tak dramatické,  ale velmi pravděpodobně to budou řádově desítky procent oproti cenám v loňské  sezóně. Na nové kolo se objeví poprvé v modelovém roce 2010, ale v obchodech  by mělo být samostatně k dispozici již letos v květnu.

Shimano Deore ale není jedinou novinkou od Shimano. Kromě něj bylo představeno ještě  několik dílčích novinek v nabídce, ale o těch vám více povíme až v dalším článku.  A těšit se můžete i na rozsáhlou fotogalerii.

                        Zdroj: mtbs.cz


Zpět

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz 602 35 53 35 Parkování zdarma pro naše zákazníky

Prodejna Cyklo servis Ski servis Obchodní podmínky Kontakt vytvořilo intencio s.r.o. © 2018 BikeProdejna.cz