Prodejna jízdních kol v Praze

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz 602 35 53 35 Parkování zdarma pro naše zákazníky

 

Naše prodejny

 

Profesionální servis

Ukázky servisu jízdních kol a elektrokol

 

Servis lyží, snowboardů a běžek obsáhlé servisní balíčky, broušení, voskování, seřízení a další služby

Ukázky servisu lyží

NABÍDKA KOL

PŘÍSLUŠENSTVÍ

ČLÁNKY

Pells Crono Absolut test

BIKEPRODEJNA.cz 2009-07-20 15:38:31

Pells Crono Absolut

Krosové kolo nemusí vždy sloužit jen pro cykloturistiku a tahání brašen, ale může být i plnohodnotným sportovním strojem. Krásným příkladem je Pells Crono Absolut od české značky Pells, které je postaveno na závodní slitině hliníku P6 Ultralite Racing s trojitě zeslabovanými trubkami. Stejný materiál se používá i na závodní horské rámy a přináší vysoký poměr tuhost – pevnost – hmotnost. Také osazení komponenty Shimano ze sad XT, SLX a LX hovoří o zaměření na výkon.


pcelk


Pells Crono Absolut je kompromisem pro sportovně naladěného jezdce, jenž se nemůže rozhodnout mezi silničkou a horákem. Pells Crono Absolut spojuje posed závodních horských kol s lehkostí jízdy silniček, aniž by jezdce limitoval použitím pouze na asfaltu. Pláště sice mají velmi jemný hladký dezén, ale nezaleknou se ani suchého hliněného povrchu polních či lesních cest. Posed

Rám je středně dlouhý a ve velikosti M zhruba odpovídá délka hlavního trojúhelníku 580 mm rámům na XC stejné velikosti. Horní trubka však má velký sloping, takže nad kolem je dostatek prostoru a zároveň je díky tomu rám kompaktní a dostatečně tuhý. Zároveň je ale sedlová trubka o něco kratší. Stomilimetrový představec a výrazné vyosení podsedlového zámku vzad umožní naladit dlouhý posed, jenž vyhovuje pro rychlou jízdu závodního pojetí. Politika značky Pells pak umožňuje jezdcům, kteří mají radši kratší posed, hned v obchodě vyměnit představec za kratší, sedlovku za model s přímým zámkem a rovná řídítka za vlaštovky, čímž se posed vzpřímí a jízda se stane o něco pohodlnější. Jezdci s dlouhýma nohama by pak měli sáhnout po sedlovce délky 400 mm. Kola většího průměru se podílí na příjemnějším pocitu z jízdy, k čemuž dopomáhá i esovitě tvarovaná zadní stavba s plochými řetezovými vzpěrami.  Ve srovnání s horským rámem je Pells Crono Absolut o poznání pohodlnější.


Osazení

Komponentová skladba není nikde ošizena a v dané cenové relaci nabízí samé kvalitní komponenty. Líbilo se nám, že kliky s integrovanou osou patří už do sady SLX, ráfky jsou od Mavicu a hlavně to, že vidlice Suntour NCX má vyvedenu páčku blokace na řídítka. Tím se dá velmi snadno uzavřít pro rychlou jízdu po silnici a po vjezdu do terénu není třeba pouštět řídítka, abychom vidlici znovu otevřeli. Pouze je škoda, že suntourka nemá externí ladění odskoku, protože po maximálním přitvrzení černým ovladačem na levé straně korunky se vrací rychleji a je cítit doraz. Kladně hodnotíme i přítomnost SPD pedály Shimano.
Jízda

Hmotnost kola i s pedály 12,8 kg patří v této cenové relaci k lepšímu průměru a díky slušnému osazení i tuhému rámu jede kolo velmi rychle. Jakmile se dá do pohybu, letí kupředu jako střela a nezalekne se ani polních cest a lesních pěšin. Tam se naplno projeví lepší pohlcování jemných vibrací výplety kol, pro které si mnozí jezdci oblíbili i v mnohém srovnatelná devětadvacetipalcová horská kola. Pells Crono Absolut je však doma hlavně na rychlých površích, jako je asfalt a tvrdé cesty, neboť použité pláště jej favorizují na hladký či prašný povrch. Stačí „zalehnout“ nad řídítka a popohánět stroj kupředu. Pells Crono Absolut ohromí hlavně svou vůlí letět do dáli a přenášet veškerou energii šlapání na rychlou jízdu. Ovladatelnost kola je díky tradiční geometrii velmi předvídatelná a kolo v rychlosti slušně poslouchá. Větší kola však logicky nenahrávají žádnému trialu mezi stromy a v zavřených zatáčkách, nicméně na běžných polních cestách a pěšinách se s ním dá lehce manévrovat i v malé rychlosti.


  pjizdni


Zdroj: Cykl.cz

Zpět

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz 602 35 53 35 Parkování zdarma pro naše zákazníky

Prodejna Cyklo servis Ski servis Obchodní podmínky Kontakt vytvořilo intencio s.r.o. © 2018 BikeProdejna.cz