Prodejna jízdních kol v Praze

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz 602 35 53 35 Parkování zdarma pro naše zákazníky

 

Naše prodejny

 

Profesionální servis

Ukázky servisu jízdních kol a elektrokol

 

Servis lyží, snowboardů a běžek obsáhlé servisní balíčky, broušení, voskování, seřízení a další služby

Ukázky servisu lyží

NABÍDKA KOL

PŘÍSLUŠENSTVÍ

ČLÁNKY

Pells 2009

BIKEPRODEJNA.cz 2009-04-30 17:33:16
Pells 2009       
Jaké jsou novinky brněnského Pells, který jako jeden z mála českých výrobců kol vyrábí některé své rámy ručně v Česku ? Na tuto otázku vám odpovíme v následujícím přehledovém článku ...


    Kola Pells si můžete zakoupit na Bikeprodejna.cz
  

Brněnský Pells patří v posledních letech k černým koním na našem trhu. Jeho nabídka se rok od roku rozrůstá a začíná dělat vrásky nejednomu zástupci z řad konkurence. Modelová řada Pells 2009 čítá sedm desítek modelů a my vám teď v krátkosti představíme alespoň ty s přídomkem MTB.

Jednou z "nej" novinek v nabídce Pells je bezesporu celokarbonový model Pells SE7EN-X. Na tomto rámu máte možnost spatřit přehlídku těch nejnovějších technologií od Pells, které má v tuto chvíli k dispozici. Full Carbon Medium Tail a Carbon Ultra S Technology je možné dodat celkem v 5ti velikostech. Pells SE7EN-X


Rám je postaven pro 80mm vidlice a osazen Mixem Sram X-O a Sram X-9 doplněným o špičková kola Mavic Crossmax SLR a brzdy Magura Marta. Kvalitu, exkluzivitu a adekvátní vlastnosti si ovšem Pells nechá také patřičně zaplatit. Za tento bike budete muset vyskládat celkem 168 000,- Kč. Za ně pak dostanete vrcholný top model s integrovanou sedlovou trubkou ověnčený titulem nejlepší český výrobek roku v rámci soutěže Bike Brno Prestige na loňském Sport Life v Brně.

Druhou zásadnější novinku najdeme mezi celoodpruženými Enduro koly. Tady neměl Pells svým zákazníkům ještě loni co nabídnout, ale letos je situace jiná. Zkušenosti s celoodpruženými XC rámy Ridelight v loňském roce Pells zúročil a na stejné jednočepové konstrukci, jen s jinou geometrií a zvýšeným zdvihem na 150 mm postavil dva nové enduro modely Thor FS 150.


Pells Thor FS150 Limit, Pells Thor FS150 Elite


Ty mají společný rám, ale jiné osazení. Ekonomický model Pells Thoor FS150 Elite spoléhá na Sram X-7 resp. Sram X-9 a pořídíte ho za 39 670,-. Dražší varianta, kterou jsme vám na podzim představili v preview se jmenuje Pells Thorr FS150 Limit a ta je pro změnu osázena Shimano XT resp. Shimano XTR a dáte za ní 79 tisíc. Enduro modely pak doplňuje ještě dvojice pevňáků Pells Thorr které nabídnou pevný, vyztužený rám s vidlicemi se zdvihem 120 mm za cenu 14 resp. 25,5 tisíc Kč.

A u celopér ještě zůstaneme. Ta pro X-Country zůstala až na několik malých změn prakticky totožná s těmi loňskými. Jednočepová konstrukce a poměrně široká nabídka osazení jsou hlavními charakteristikami této řady. V nabídce naleznete celkem čtyři modely. Základní Pells Redlight Pro osadil Pells poněkud brutálním mixem Shimano Alivio, Shimano Deore a Shimano XT a koupíte jej i po nedávném zdražení za velmi slušných 31 990,- Naopak nejvýše postavený model Pells Ridelight Team na kompletním Shimano XTR a s Mavic Crossmax SLR vychází na celkem dost - 119 890,- Kč.


Pells Ridelight Team, Pells Ridelight Race, Pells Ridelight Elite, Pells Ridelight Pro


Loňský top model mezi hardtail XC bike označený jako Pells X6 a využívající speciálních karbonových planžet Medium Tail pro absorbování nerovností během jízdy, zůstává i nadále v nabídce. Oproti Pells SE7EN-X je o něco levnější (cca 150 tis. Kč) a je také osazen nikoliv SRAM komponenty, ale mixem Shimano XT a Shimano XTR.


Pells X6


Zkušenosti s vývojem karbonových planžet Medium Tail u vyšších modelů Pells využili konstruktéři při tvorbě závodní řady Pells Razzer Carbon, která v sobě kombinuje některé prvky z výše uvedených modelů v zadních karbonových stavbách s předním rámovým trojůhelníkem z materiálu P6 Ultralite z trojitě zeslabovaných trubek se spodní biaxiálně tvarovanou rámovou trubkou. Celkem šest modelů na tomto rámu nabízí svým uživatelům možnost osadit jak kotoučové brydz, tak V-brzdy v cenách od 29ti do 45ti tisíc korun.


Pells Razzer X9 D, Pells Razzer X9, Pells Razzer Carbon Race D, Pells Razzer Carbon Race, Pells Razzer Carbon Elite D, Pells Razzer Carbon Elite


O něco níže si stojí taktéž šestice prémiových hardtailů, jimž ovšem chybí zadní karbonová stavba, nicméně jejich rám je svařen ze stejného materiálu, to jest P6 Ultralite. Tyto stroje jsou řekněme ekonomičtějšími variantami k výše uvedeným modelům, určené pro sportovní ježdění. Osazeny nejsou vůbec špatně. Základem je Pells Razzer Elite s mixem Shimano SLX s Shimano XT za 21 650,- na V-brzdách, vrcholem naopak je Pells Razzer Race D s Sram X-9 za 38 650,- Kč.


Pells Razzer X9 D, Pells Razzer X9, Pells Razzer Elite D, Pells Razzer Race D, Pells Razzer Race, Pells Razzer Elite, Pells Razzer Pro D, Pells Thorr Elite


Na tomto místě se musím ještě zmínit o další novince v nabídce firmy Pells a tou je nová dvojice 29" kol. Dva modely Pells Razzer 629 a Pells Razzer 29 jsou postaveny právě na duralovém rámu z P6 Ultralite z trojitě zeslabovaného materiálu. Dražší model Pells Razzer 629 se blýskne například zapletenými koly Fulcrum, vidlice Rock Shox Reba SL a mixem Shimano SLX / Shimano XT. Levnější model Pells Razzer 29 pak nabídne pouze vidlice Dart a horší kola i osazení. Cenovky obou modelů jsou momentálně 25 resp 42 tisíc Kč.


Pells Razzer 629, Pells Razzer 29


Základní řada duralových biků postavených z materiálu Pells 7005 je celkem široká a nabídne za velmi zajímavé ceny kola poměrně jemně cenově odstupňovaná a to včetně dámských specifikací. Osazení jednoznačně dominuje Shimano, vidlicím pak Suntour. Cenovky 10-19 tisíc korun pak jasně předurčují tato kola mezi prodejní bestsellery alespoň co do množství prodaných kusů. Zejména růžový Pells Comp Lady za 11,5 tisíce vysloveně svítí a vyloženě vyzývavě čeká na své nové majitelky.


Pells Razzer Pro LAdy, Pells Comp Lady


Základní řadu v nabídce Pells tvoří duralové 7005ky označené jako Phantom. Materiálově jsou sice stejné s vyšším Pells Razzer ale liší se v pohodlnější geometrii. Kratší posez a více All mountain pojetí charakterizují tyto biky, které tvoří pomyslné dno nabídky. Jejich design však nikterak nezaostává za jejich dražšími kolegy, jen to osazení je poněkud nižší. Cenové rozpětí šestice modelů začíná na 9999,- a končí na 22 690,- za model Pells Phantom Elite D, který je osazem oblíbeným "ultra" mixem Shimano Alivio / Shimano Deore / Shimano XT.


Pells Razzer Comp D, Pells Razzer Comp, Pells Razzer First D, Pells Razzer First, Pells Razzer Zero, Pells Phantom Elite D, Pells Phantom Pro D, Pells Phantom Comp, Pells Phantom First, Pells Phantom Zero, Pells Thorr Pro


Abychom nezapomněli na příznivce freestyle, tak pro ty má Pells v nabídce modely Pells Root Pro, Pells Root, Pells Root Entry a Pells Dizzi. Prvně jmenovaný vyniká zejména skvěle graficky ztvárněnou marihuanou v přední části duralového rámu, druhý jmenovaný pak pro změnu cromol. rámem s 26, resp. 24 palcovými koly a specifickým osazením. Cenovky nejsou nikterak přemrštěné 10-20 tisíc Kč.


Pells Root Pro, Pells Root, Pells Root Entry, Pells Dizzi


Závěrem se ještě zmíním o poslední novince a tou jsou BMX 20" kola. Jelikož firma Pells sponzoruje jednu z našich nejúspěšnějších bikrosařek a fourcrossařek, Romanu Labounkovou, není asi příliš nelogické, že se pro rok 2009 tato kola v nabídce nově objevují. Jaký bude jejich prodejní výsledek, na již tak plném trhu, netuší asi nikdo, nicméně body za snahu si Pells rozhodně připisuje.


Pells Charles 67, Pells Fiction, Pells 999, Pells 888
Další informace o kolech Pells hledejte na Bikeprodejna.cz, nebo kontaktujte naši infolinku, kde Vám veškeré informace rádi zodpovíme.Zdroj: Cykl.cz


Zpět

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz 602 35 53 35 Parkování zdarma pro naše zákazníky

Prodejna Cyklo servis Ski servis Obchodní podmínky Kontakt vytvořilo intencio s.r.o. © 2018 BikeProdejna.cz