Prodejna jízdních kol v Praze

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz 602 35 53 35 Parkování zdarma pro naše zákazníky

 

Naše prodejny

 

Profesionální servis

Ukázky servisu jízdních kol a elektrokol

 

Servis lyží, snowboardů a běžek obsáhlé servisní balíčky, broušení, voskování, seřízení a další služby

Ukázky servisu lyží

NABÍDKA KOL

PŘÍSLUŠENSTVÍ

ČLÁNKY

Leader Fox Out Line test

BIKEPRODEJNA.cz 2009-05-06 17:09:04
Leader Fox Out Line - test kola

    Leader Fox Out Line si můžete zakoupit na Bikeprodejna.cz

Prohnutí spodní trubky u hlavy, výrazný hydroforming a samozřejmě módní bílá barva, takový je přepracovaný model Leader Fox Out Line pro sezonu 09.


Ostrý design
Zatímco předchozí provedení Leader Fox Out Line s sezoně 2008 sázelo spíše na osvědčený profil bez ostřejších designových prvků, nové zpracování Leader Fox Out Line pro rok 2009 je výrazně agresivnější. Spodní trubka je u hlavy výrazně zahnutá a nese profilovaná boční žebra. U středového pouzdra má elipsovitý průřez, ovšem opět s ostře designovanými hranami. Vejčitý profil horní trubky také nešetří výraznými lomy na profilu.

leadcelk

Leader Fox Out Line

Zadní stavba působí naopak jemnějším dojmem, subtilnější průřezy spodních ramen doplňují sedlové vzpěry s jen mírným esovitým prohnutím. Netradičně působí spojovací můstky z duralového plechu s odlehčovacími otvory.I přes použití kotoučové brzdy u kola Leader Fox Out Line nechybí závity pro čepy ráfkových brzd. Celkový design kola podtrhuje kombinace dílů v černé a bílé barvě. Vidlice Rock Shox Recon je spolehlivou žehličkou s rozumnou hmotností, zamykání z řídítek pak určitě potěší všechny, kdo chtějí od kola maximální výkon. Tomu je určeno i obutí, protože pláště Schwalbe Furious Fred jsou svým hodně jemným vzorkem vyloženě závodními speciály na tvrdý rychlý povrch. Na kamenech či v blátě s nimi příliš nepočítejte, jedná se o speciály na sucho s nízkým valivým odporem. Díky šířce dva palce nemají

leadhlavavýraznější tlumicí schopnosti, o to rychleji ale jedou. Ráfky Remerx Fastdisc jsou druhým nejlehčím typem v nabídce této domácí značky a jejich masivnější profil patří rozhodně mezi ty odolnější. Kompletní řadicí soustava v sadě Shimano XT pracuje spolehlivě i v kombinaci s klikami Truvativ Firex.Pro XC použití jsou více než dostatečně spolehlivé kotoučové brzdy Avid Juicy 5, jejichž výkon je dobře dávkovatelný. Černobílou kombinaci nenarušují ani doplňky Truvativ nebo sedlo. Typ Shiver od Selle Italia nabízí hodně zajímavý design, výrazný středový kanálek a i přes vyšší polstrování jednoznačně sportovní posed. Rozhodně neoplývá přílišnou měkkostí, komfort je nastaven v rozumné míře.Určen pro výkon
Design kola působí hodně sportovním dojmem a hmotnost 11,9 kg je ještě v intencích tohoto směřování. Posed už při prvním seznámení dává najevo sportovní ambice. Řídítka v závodní, nízko umístěné pozici, sedlo více vzadu, tedy vše pro maximální výkon ve výraznějším předklonu. Jezdec natažený více dopředu tak šlape před sebe a má neustále i v sedle pocit, že může za řídítka pořádně zabrat a šlapat víc a víc.

leadvidle


Tuhý rám mu to samozřejmě výrazně ulehčuje. I přes zmíněný subtilní design řetězových vzpěr je zadní stavba výrazně tuhá, takže nedochází k jejímu kroucení. Záběr do pedálů nabízí perfektní přenos síly. Akcelerace je sice díky rychlým plášťům na solidní úrovni, delší geometrie rámu a střední hmotnost ji ale nepatrně zklidňují. Rozjezd je rychlý, ale zároveň plynulý. Chuť zrychlovat tedy narůstá postupně.

Kolo Leader Fox Out Line se velmi dobře vede, díky delší stopě předního kola nemá jezdec problémy s ovládáním. Zatáčení je plynulé, ale nikoli zbrklé. Rozhodně nejde o bike s hravou geometrií, ale o stabilní, ve všech směrech poslušný stroj. Do zatáčky je třeba počítat s nepatrně větším náklonem, ale protáhnout kolo mezi stromy rovněž není problém. Delší se zdá být jen rozvor kola daný sklonem sedlové trubky a vidlice, nikoliv délkou rámu. Klidnější projev tedy rozhodně pomůže začátečníkům, ale závodníka rovněž neurazí. To platí i pro sjezdy ve vyšší rychlosti, kde je stabilita výhodou. V prudších pasážích není problém přesunout těžiště za sedlo. Pocitově položenější vidlice ale nedovoluje kolu stavět se příliš na přední, takže lze sjet hodně.

Ve výjezdech je plusem nižší pozice řídítek, protože dostat bike na zadní vyžaduje už hodně prudkou stojku. Stoupání ze sedla pak uleví zamykání vidlice, která si ponechává ochranný zdvih proti průrazu.Sportovcům
Leader Fox Out Line určitě padne všem, kdo mají rádi vyjížďky v ostrém tempu s hlavou nad řídítky, případně chtějí koketovat se závody. Tuhý rám, stabilní projev a sportovní geometrie je v tomto směru určitě nezklamou.


Plus: tuhost, stabilita, výkon

Minus: menší univerzalita plášťůTechnická specifikace Leader Fox Out Line

Rám: Alu 7005
Vidlice: Rock Shox Recon Race 100 mm
Brzdy: Avid Juicy 5
Kliky: Truvativ Firex
Řazení: Shimano Deore XT
Přehazovačka: Shimano Deore XT
Přesmykač: Shimano Deore XT
Náboje: Shimano HB-M475
Ráfky: Remerx Fastdisc
Pláště: Schwalbe Furious Fred 2.0‘‘
Sedlo: Selle Italia Shiver
Sedlovka: Truvativ XR
Řídítka: Truvativ Stylo
Představec: Truvativ XR
Hmotnost: 11,9 kg

Cena: 24 300,-


    Leader Fox Out Line si můžete zakoupit na Bikeprodejna.czZdroj: Cykl.cz


Zpět

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz 602 35 53 35 Parkování zdarma pro naše zákazníky

Prodejna Cyklo servis Ski servis Obchodní podmínky Kontakt vytvořilo intencio s.r.o. © 2018 BikeProdejna.cz