ELEKTROKOLA > Krosová elektrokola > Krosová elektrokola dámská > Rove E+ Laurel

LIV Rove E+ Laurel 2021

  

LIV Rove E+ Laurel 2021 - varianty

Velikost rámu Cena pro Vás Dostupnost
Kdy zboží dostanu?
 
L53 999 Kč
Dodavatel0 ks
Prodejna Chabry0 ks
Kdy zboží dostanu?
NEDOSTUPNÉ
M53 999 Kč
Dodavatel0 ks
Prodejna Chabry0 ks
Kdy zboží dostanu?
NEDOSTUPNÉ
S53 999 Kč
Dodavatel0 ks
Prodejna Chabry0 ks
Kdy zboží dostanu?
NEDOSTUPNÉ
XS53 999 Kč
Dodavatel0 ks
Prodejna Chabry0 ks
Kdy zboží dostanu?
NEDOSTUPNÉ
ID produktu: 189559

Popis

Nový model elektrokola Liv Rove E+ je cenově nejdostupnější dámská cestovní (trekingová) elektrokola Liv naší nabídky. Využívá nového motoru SyncDrive Core Yamaha a energii mu dodává lithiová baterie EnergyPak 400. Ani u tohoto modelu nechybí jízdní režim Smart Assist, což je plně automatické nastavení výše podpory motoru.

Model Liv Rove E+ je postaven na lehkém hliníkovém rámu ALUXX SL s pohodlnou dámskou geometrií a je vybaven novým typem motoru Yamaha – SyncDrive Core. Jedná se o velmi lehký a kompaktní motor s točivým momentem 50 Nm a podporou 50 až 300 %, což jsou pro tento typ elektrokola Liv zcela dostačující hodnoty a navíc má díky tomu motor menší spotřebu energie z baterie – elektrokolo má tedy vyšší dojezd. Nechybí zde jízdní režim SmartAssist, což je plně automatické nastavení výše podpory. Naprosto hladké spojení mezi motorem a vaší vlastní silou zajistí technologie PedalPlus, což je soustava šesti senzorů, která s vysokou přesností měří sílu vašeho šlapání a podle toho vyhodnocuje, kolik energie má dodat motor, aby spotřeba energie z baterie byla co nejefektivnější. Výsledkem je snadno předvídatelný a přirozený projev motoru elektrokola Liv a jízda na elektrokole je příjemná, plynulá a s dostatkem výkonu, bez ohledu na zvolený převod nebo povahu terénu. Dostatek energie i na delších výletech dodá lithiová baterie EnergyPak 400 Wh, která je součástí spodní rámové trubky a vyjímá se do strany. Ovládací jednotka Giant RideControl One ANT+ umožňuje dodatečnou instalaci kompatibilního displeje, který bude nabízen jako volitelné příslušenství. Funkce walk assist usnadní manipulaci s kolem za chůze. Díky Bluetooth konektivitě pak můžete vaše elektrokolo Liv spárovat s aplikací Giant RideControl pro chytré telefony (Android a iOS) – tato aplikace nabídne další užitečné funkce, jako například přesný stav baterie, možnost upravit výši podpory ve všech jízdních režimech podle vašich preferencí, záznamy o vašich jízdách nebo fitness funkce včetně analýzy vašeho výkonu. Z hlediska jízdního komfortu určitě oceníte odpruženou vidlici se zdvihem 63 mm, spolehlivé hydraulické kotoučové brzdy nebo také pláště Giant Crosscut Gravel 2 rozměru 700x45c. Rám elektrokola Liv je připraven na dodatečnou montáž stojánku pomocí integrovaného úchytu.

LIV Rove E+ Laurel

Technologie Giant Hybrid Cycling
Na ovládání RideControl zapnete elektrický pohon elektrokola Liv a zvolíte požadovaný stupeň výkonu nebo plně automatický režim Smart Assist. Jakmile se opřete do pedálů aktivujete senzory PedalPlus, které přenášejí informace do řídící jednotky. Tento „mozek“ celého systému bleskurychle vyšle požadavek na odpovídající množství energie do baterie EnergyPak. Následně je energie převedena do motoru SyncDrive, který se okamžitě a plynule rozběhne a začne vám pomáhat při šlapání.

Automatický režim Smart Assist
Kromě pěti jízdních režimů, které volíte manuálně, máte k dispozici také plně automatické nastavení výše podpory motoru elektrokola Liv (tzv. režim Smart Assist), kdy systém sám vyhodnocuje, jako míru podpory má motor dodat. Kvůli této funkci je zde použita 6-senzorová technologie PedalPlus, která ke čtyřem základním senzorům přidává ještě senzor zrychlení (akcelerometr) a senzor náklonu.

Proč si vybrat LIV
Kola Liv jsou výhradně dámská cyklistická značka, jejímž cílem je nabízet v co nejširším rozsahu přesně to, co ženy očekávají a co jim opravdu vyhovuje. Není to jen dámská kolekce, dámská kola Liv jsou plnohodnotnou značkou, která má svou vlastní tvář, koncepci a strategii. Nejsou to ani pánská kola v dámském designu – celá kolekce Liv je navržená s ohledem na specifika ženského těla i stylu jízdy. A jsou to převážně ženy, která kola Liv vytváří. Hlavním cílem značky Liv je oslovit všechny cyklistky bez rozdílu a učinit dámskou cyklistiku dostupnější, atraktivnější a zábavnější.

SyncDrive powered by Yamaha
Středové elektromotory Giant SyncDrive jsou výsledkem úzké spolupráce s lídrem v oblasti elektromotorů - společností Yamaha, což je zárukou jejich vysoké kvality a spolehlivosti. I přes kompaktní velikost přinášejí vysoký točivý moment 50, 70 nebo 80 Nm, který se projeví už při rozjezdu. Důležitá je také jejich okamžitá odezva - motor se rozeběhne, jakmile se byť jen mírně opřete do pedálů. Takto rychlá odezva se projeví nejen při akceleraci, ale také v prudkých stoupáních, kdy spoléháte na to, že vás elektrokolo Giant "vytáhne" nahoru. Motory SyncDrive produkují proporcionální a lineární podporu, jejich nástup je plynulý a jejich chod je předvídatelný, hladký a tichý, zkrátka jako přirozené navýšení vaší vlastní energie.

motor Giant SyncDrive CORE
SyncDrive Sport je motor vybavený chytrým režimem SmartAssist a je naladěný, aby poskytoval plynulou a komfortní jízdu elektrokola Giant s minimálním hlukem, který by vás při vyjížďce rušil. Tento kompaktní motor poskytuje ideální řešení s vysokým jízdním komfortem a přirozeným chováním, pro široké portfolio jezdců.

Klíčové vlastnosti:
 • Hmotnost 2,9Kg
 • Nominální výkon 250W
 • Maximální točivý moment 50Nm
 • Podpora v rozsahu 50 - 300%
 • 5 jízdních režimů (manuální volba režimu) + Smart Assist
 • Režim Smart Assist (systém automaticky nastavuje výši podpory)
 • 6-senzorová technologie Pedal Plus
 • Možnost upravit výši podpory ve všech jízdních režimech(pomocí mobilní aplikace RideControl)
 • Maximální kadence 100 ot./min.
 • Adaptivní točivý moment režimu Walk Assist


Režim SmartAssist
Od modelové řady 2020 mají všechny motory SyncDrive šest senzorů PedalPlus, to znamená, že oproti starší modelům jsou zde dva senzory navíc. Důvodem je technologie Smart Assist, tedy režim automatického nastavení výše podpory, kterým jsou nově vybaveny všechny motory SyncDrive. V tomto režimu systém elektrokola Giant sám určuje množství podpory, kterou vám v danou chvíli při jízdě poskytne - využívá k tomu celý rozsah podpory, jakým motor disponuje (např. u motoru SyncDrive PRO je to 50 - 360%). Výsledkem je ještě plynulejší a přirozenější chod motoru elektrokola Giant a tím i lepší zážitek z jízdy.

Technologie PedalPlus
Technologie PedalPlus je důmyslná soustava šesti senzorů, která s vysokou přesností vyhodnocuje, kolik energie má dodat elektromotor, aby spotřeba energie (vaší i z baterie) byla co nejefektivnější. Díky této soustavě čidel pak elektromotor elektrokola Giant produkuje stejnoměrné množství energie v celém rozsahu převodů. Výsledkem je snadno předvídatelný a přirozený projev motoru a jízda na kole je příjemná, plynulá a s dostatkem výkonu, bez ohledu na zvolený převod nebo povahu terénu.

PedalPlus obsahuje tyto senzory:
 • Senzor síly, jakou se opíráte do pedálů
 • Senzor rychlosti
 • Senzor otáček motoru
 • Senzor otáček klik (měření kadence)
 • Senzor náklonu
 • Senzor zrychlení/zpomalení tzv. akcelerometr
Mobilní aplikace RideControl
Všechny typy ovládacích jednotek RideControl, které jsou v modelové řadě 2020 použity, jsou vybaveny Bluetooth konektivitou. Díky tomu můžete vaše elektrokola Giant bezdrátově propojit s vaším chytrým telefonem, a to prostřednictvím aplikace Giant RideControl určené pro mobilní telefony s operačními systémy Andoid a iOS. Aplikace je zdarma ke stažení na Google Play a App Store.

Co vám aplikace poskytne:
 • Možnost nastavit si váš osobní profil
 • Zobrazení základních informací o jízdě
 • Zobrazení aktuálního stavu baterie v procentech a předpokládaného dojezdu v kilometrech
 • Záznamy o vašich aktivitách
 • Možnost upravit hodnotu podpory v jednotlivých jízdních režimech (změna továrního nastavení)
 • Fitness funkce (např. nastavení cílů a analýza vašeho výkonu)
 • Zobrazení zpráv, e-mailů a hovorů na displeji RideControl EVO
 • Další užitečné funkce budou přibývat v rámci aktualizací (např. navigační funkce)


LIV Rove E+ Laurel

Parametry

ZnačkaLIV
Rok 2021
Rám ALUXX SL Aluminum, středový motor, vyjímání baterie do strany, integrovaný úchyt na stojánek (KS18)
Materiál rámu hliník
Počet převodů 9
Přední vidlice SR Suntour NEX E25, zdvih 63 mm
Způsob pružení pružina
Zamykatelná vidlice Ne
Převodník alloy, minimální Q-faktor, převodník 42 zubů
Kliky alloy, minimální Q-faktor, převodník 42 zubů
Řazení Shimano M2000, převody 1x9
Modelová řada řazení ALTUS
Přehazovačka Shimano Alivio M3100
Modelová řada přehazovačky ALIVIO
Typ brzd hydraulické kotoučové
Brzdy Tektro HD-M275, hydraulické, kotouče 160/180 mm
Brzdové páky Tektro HD-M275
Kotoučové brzdy Ano
Náboj přední Giant eTracker, rychloupínák vpředu 100x9 mm
Náboj zadní Giant eTracker, rychloupínák vzadu 135 mm
Vícekolečko Shimano HG200, 11-36 zubů
Ráfek Liv GX03V, 700c
Plášť přední Giant Crosscut Gravel 2, 700x45c
Zadní plášť Giant Crosscut Gravel 2, 700x45c
Paprsky nerez ocel
Řetěz KMC e9 Sport, speciální pro elektrokola
Pedály platformové (hliníkové)
Řídítka Giant Sport, 25,4 mm
Představec Giant Sport, 15° sklon
Sedlo Liv Comfort
Sedlovka Giant, 30,9 mm
Motor Giant SyncDrive Core powered by YAMAHA, 50 Nm, 250 W
Baterie Giant EnergyPak 400 Wh, 36 V, 11,3 Ah, Lithium-Ion
Maximální rychlost 25 km/h - lze zvýšit
Nabíječka nabíječka Giant EnergyPak 4A
Umístění motoru Středový motor
Výrobce elektropohonu GIANT / YAMAHA
Kapacita baterie 10Ah až 13Ah
Velikost zapletených kol 28"

ROCK MACHINE ...

ROCK MACHINE CROSSRIDE 750

19 980,- Kč

ROCK MACHINE ...

ROCK MACHINE CROSSRIDE 500

12 490,- Kč

SUPERIOR Baterie ...

SUPERIOR Baterie Panasonic Li-ION 9Ah

7 000,- Kč

SUPERIOR Baterie ...

SUPERIOR Baterie Panasonic Li-ION 11,25Ah

8 000,- Kč

SUPERIOR Baterie ...

SUPERIOR Baterie Panasonic Li-ION 13,5Ah

9 000,- Kč

SUPERIOR ...

SUPERIOR Rychlonabíječka SAC 5Am

1 750,- Kč

ROCK MACHINE ...

ROCK MACHINE CROSSRIDE 350 CLASSIC

11 990,- Kč

ROCK MACHINE ...

ROCK MACHINE CROSSRIDE 75

6 750,- Kč

ROCK MACHINE ...

ROCK MACHINE CATHERINE 60 14

11 990,- Kč

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz 602 35 53 35 Parkování zdarma pro naše zákazníky

Prodejna Cyklo servis Ski servis Obchodní podmínky Kontakt vytvořilo intencio s.r.o. © 2018 BikeProdejna.cz