Servis lyží, snowboardů a běžek obsáhlé servisní balíčky, broušení, voskování, seřízení a další služby

 

Naše prodejna

 

Profesionální servis

NABÍDKA KOL

PŘÍSLUŠENSTVÍ

ČLÁNKY

29" kola a nebo 27,5" kola

BIKEPRODEJNA.cz 2014-01-31 17:11:55

VELKÁ KOLA: NAŠE FILOZOFIE


Je to již deset let, co jsou 29" kola na světe, a stále je preferuje víc a vív cyklistů. Nejen my, věříme, že 29" horská kola jsou ideální rozměr kol pro horskou cyklistiku, což potvrzují i současné světové trendy. Vyšší setrvačnost v terénu a na tvrdém povrchu, snazší přejíždění nerovností, stabilní vedení stopy a větší jistota při překonávání překážek – všechny tyto výhody dělají z 29" kol ideální volbu pro stále rostoucí segment bikerů.


29” nebo 27,5”: který průměr zvolit?

Pravdou zůstává, že pro cyklisty, zejména ženy, s postavou pod 170cm jsou 29” kola částečně problematická s ohledem na celkovou geometrii rámu. Průměr kol je příliš velký, než aby se podařilo dosáhnout potřebného zkrácení rozvoru kol, tak aby odpovídal potřebám cyklistů s nižší výškou postavy.

Z tohoto důvodu se začali vyrábět také 27,5" kola, která tvoří vhodnou alternativu pro cyklisty nižšího vzrůstu, kteří rovněž chtějí využívat výhod velkých kol. Kola o průměru 27,5” nabízejí benefity velkých kol, zároveň umožňují perfektně přizpůsobit geometrii rámu menším jezdcům. Platnost tohoto argumentu potvrdili minulou sezonu švýcarští jezdci z týmu Thomase Frischknechta, kteří jsou všichni vysocí zhruba 170cm a kola o průměru 27,5” jsou vzhledem k jejich proporcím optimální alternativou.

Široká škála modelů horských kol na velkých kolech se rozlišuje podle velikosti rámu, stejně jako podle průměru kol. Modely s velkými koly jsou nabízeny ve dvou verzích – a to 29" kola a 27,5" kola.


  • 27,5” kola jsou navrženy pro jezdce s výškou postavy mezi 140 – 180 cm.
  • 29” kola jsou navrženy pro jezdce s výškou postavy mezi 170 – 200 cm.

Terénní nerovnosti
Překážky jako jsou kořeny, kameny a díry velká kola zvládají překonávat mnohem lépe než 26" horská kola – důvodem jsou především větší průměr, větší kontaktní plocha pneumatiky, nižší těžiště a větší setrvačná síla. Jízda v terénu je tak daleko méně namáhavá a mnohem komfortnější. Při detailním pohledu na obázek je patrné, že 29" kola i 27,5" kola si poradí s dírou na silnici mnohem lépe, něžli klasické 26" kolo.
Překonávání překážek
V porovnání s malými 26" koly překonávají kola o větším průměru překážky pod mírnějším úhlem. Terénní nerovnosti je tak snadnější přejet, což dělá jízdu hladší a bezpečnější. Také se snižuje riziko defektu a poškození ráfku. Čím větší je překážka (obrubník, kořen, kámen), tím lépe si s ním 29" kolo i 27,5" kolo poradí - snáze jej přejede.

Zpět
JÍZDNÍ KOLA KOMPONENTY a DÍLY PŘÍSLUŠENSTVÍ SERVIS a ÚDRŽBA BMX KOMPONENTY GOPRO OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ

INFORMACE
-->

Prodejna Karlín

BIKEPRODEJNA.cz
Šaldova 16/419
186 00 Praha 8 – Karlín
karlin@bikeprodejna.cz

Prodejna Dolní Chabry

BIKEPRODEJNA.cz
Osecká 713/5
184 00 Praha 8 – Dolní Chabry
chabry@bikeprodejna.cz

Prodejna Cyklo servic Ski servis Obchodní podmínky Kontakt vytvořilo intencio s.r.o. © 2018 BikeProdejna.cz